top of page

„”Wielkanoc w Golądkowie”

„Wielkanoc w Golądkowie” to konkurs skierowany do gimnazjalistów powiatu pułtuskiego i powiatów ościennych, który cieszy się ogromną popularnością. Już po raz trzeci finał odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie. Zakwalifikowało się do niego 5 drużyn. Gimnazjaliści w 3 osobowych grupach przygotowywali potrawy związane z tradycją Świąt Wielkanocy. Nad przebiegiem konkursu czuwało jurry: przewodnicząca Anna Kwiatkowska – wicedyrektor szkoły, Ewa Dąbek – redaktor naczelna Tygodnika Pułtuskiego oraz Dorota Szymczuk – nauczyciel przedmiotów gastronomicznych.

A było o co walczyć… Głośniki, słuchawki, nośniki pamięci. Jak co roku fundatorem nagród było działające przy szkole stowarzyszenie EkoGolądkowo.

Potrawy były bardzo wyszukane, o wysokim stopniu trudności sporządzania. Oceniając dania jurry kierowało się kryteriami: zgodność z tematyką konkursu, umiejętność pracy w grupie, sposób prezentacji, estetyka podania i kreatywność. Najbardziej urzekło danie „Roladka z indyka faszerowana jarmużem, suszonymi pomidorami i serem z chipsami z warzyw i rozetkami ziemniaczanymi” Aleksandry Janiszewskiej, Wiktorii Kur i Sandry Osowieckiej z Zespołu Placówek Oświatowych w Gołyminie-Ośrodku. Drugie miejsce zajęły Lidia Pilichowska, Natalia Szpigiel i Michalina Majewska z Gimnazjum w Gzach z szumnym daniem: „Wielkanocny królik w czerwonym winie”, zaś na trzecim miejscu znalazły się uczennice z Gimnazjum w Cieksynie: Adela Malon, Oliwia Krynicka i Anna Suska z „Kaczką z puree z buraków i kuskusem”. Zapraszamy do czwartej edycji za rok….

Edyta Żychowska


imagekk023

Comments


bottom of page