top of page

Wielkanoc w Golądkowie

26 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół w Golądkowie odbył się konkurs dla szkół gimnazjalnych „Wielkanoc w Golądkowie”. Celem konkursu było kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycji Świąt Wielkanocnych.

Po raz pierwszy konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: tradycyjna potrawa wielkanocna oraz stroik wielkanocny. Nad właściwym przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki: Edyta Żychowska, Dorota Szymczuk, Izabela Pniewska, Izabela Głaszczka, Monika Zielińska-Nowak i Izabela Nuszkiewicz.

Do konkursu zgłosiło się 7 szkół w każdej kategorii. Poziom wykonywanych potraw i dekoracji był bardzo wysoki, a komisja konkursowa miała nie lada orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie drużyny wypadły wspaniale.

Jury w składzie:

  1. Ewa Dąbek – Tygodnik Pułtuski

  2. Andrzej Kołodziejczyk – Agencja Rynku Rolnego

  3. Łukasz Bartosik – starszy kucharz w hotelu Narvil

  4. Paweł Kuźmiński – koordynator obsługi gości w hotelu Narvil

wyłoniło zwycięzców: – w kategorii tradycyjna potrawa wielkanocna: I miejsce Publiczne Gimnazjum w Dzierżeninie II miejsce Publiczne Gimnazjum w Świerczach III miejsce Publiczne Gimnazjum w Cieksynie

– w kategorii stroik wielkanocny: I miejsce Publiczne Gimnazjum w Gzach II miejsce Publiczne Gimnazjum w Nasielsku III miejsce Publiczne Gimnazjum w Świerczach.

Gratulujemy wygranych. Szkolnym koordynatorem konkursu była Edyta Żychowska


11022588_564871470282161_3383245373152194289_o

Comments


bottom of page