top of page

Wielki sukces Golądkowskich jeźdźców

Góry Świętokrzyskie, obok Sudetów, jedne z najstarszych pasm górskich w Polsce i w Europie w sobotę 10 czerwca były gospodarzem , a dokładnie miejscowość Kurozwęki, zawodów kategorii Sportowe Rajdy Konne. Zespół Szkół w Golądkowie wystawił w tych zawodach 3 jeźdźców i dwa konie. W zawodach debiutowali: Joanna Połeć i Jakub Murawski. Mimo bardzo ciężkich warunków pogodowych i bardzo wymagającej trasy nasi jeźdźcy wrócili z tarczą. Jakub w klasyfikacji koni i jeźdźców klasy L na dystansie 34 km, na koniu Piruet należącym do Edyty Mamontowicz zajął pierwsze miejsce ex aequo z parą Edyta Mamontowicz na koniu Sato (debiutującym w zawodach rajdowych. Bardzo dobre miejsce uzyskała również nasza druga para Joanna Połeć na koniu Fawero, zajmując w klasie P na dystansie 46 km, 11 miejsce na 30 par startujących w tymże konkursie.

Sportowe Rajdy Konne są niezwykle wymagającą dyscypliną jeździecką, gdzie jeźdźcy i konie muszą wykazać się ogromną wytrzymałością i kondycją. Bramki weterynaryjne które po każdej pętli przechodzą konie, są wyznacznikiem wcześniejszych ciężkich treningów. Ponadto nie należy w tego typu zawodach zapominać o serwisie, bez którego udział w sportach rajdowych nie byłby możliwy. Wielkie wyrazy podziękowania kierujemy w stronę Marcina Niesłuchowskiego, niezastąpionego serwisanta i Pani Joanny Kowalewskiej, wspierającą serwisem, radą i bardzo mocnym zaangażowaniem w udział treningowy i sam start w zawodach jak też i całej stajni Brodowo.

Kolejny start w zawodach już na początku sierpnia w Szarłacie liczymy na kolejne laury i jeszcze raz mocno gratulujemy odniesionych sukcesów.

Łukasz Żychowski


19060122_890665087740984_7581782551105675563_n

Comments


bottom of page