top of page

Wizyta w zakładzie firmy Viessmann

6 listopada, uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie wraz z nauczycielami: Anną Grochowską oraz Pawłem Pieńkoszem odwiedzili zakład produkcyjny firmy Viessmann w Allendorf w Niemczech.

Grupa Viessmann jest jednym z wiodących, międzynarodowych producentów systemów techniki grzewczej, chłodniczej i klimatyzacyjnej. Viessmann, jako pionier ekologii i technologiczny stymulator branży techniki grzewczej, już od dziesiątek lat dostarcza niskoemisyjne i efektywne energetycznie systemy grzewcze na olej i gaz, a także systemy solarne, fotowoltaiczne, instalacje opalane drewnem i pompy ciepła. Wiele z innowacji firmy Viessmann stało się kamieniami milowymi rozwoju techniki grzewczej.

Uczniowie technikum w Golądkowie mieli możliwość zwiedzenia zakładu produkcyjnego, zapoznania z nowoczesnymi technologiami linii produkcyjnych wytwarzających zarówno podzespoły do urządzeń marki Viessmann, jak i gotowe produkty. Zwiedzili także działy pozaprodukcyjne: logistyki, planowania i sterowania produkcją, wzięli udział w konferencji dotyczącej systemów energetyki odnawialnej wytwarzanych w firmie, a także zapoznali się z technologią dwóch biogazowni działających na terenie zakładu.

Wizyta w zakładzie produkcyjnym firmy Viessmann pokazała jak ważne są na dzisiejszym rynku energetycznym systemy energetyki odnawialnej, w którym wciąż brakuje wykwalifikowanych pracowników.

Anna Grochowska

nauczycielka biologii oraz przedmiotów zawodowych

w Technikum kształcącym w zawodzie technik urzadzeń i systemów energetyki odnawialnej


uczestnicy Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkoiwe na konferencji

Comentarios


bottom of page