top of page

WSPANIAŁE MIEJSCA DLA KSIĄŻEK I CZYTELNIKÓW

Niektórym jest całkowicie obojętne, gdzie czytają i w jaki sposób przechowują książki – mogą to robić wszędzie i w każdych warunkach. Są domy, gdzie w każdym pomieszczeniu spotkamy książkę, bo ktoś tam przed chwilą był, czytał i ją zostawił, by zająć się czymś innym, a potem do niej wrócić. W takich domach natkniemy się np. na stosy książek położonych (nie znaczy to – poukładanych) np. na parapecie, a nawet na podłodze.

Inni zaś przywiązują znacznie większą wagę do tego, by książki przebywały w specjalnie dla nich zaaranżowanej przestrzeni, pięknej i przemyślanej – i tylko w takim książkowym pokoju oddają się lekturze, stwarzając sobie atmosferę wyciszenia i skupienia.

Czasami przedstawiciele tych dwóch grup czytelników nie mogą się nawzajem zrozumieć. 😊

Ważne jest, by czytać – jeśli książka należy do Ciebie, mniej ważne jest to, czy odstawisz ją do równego rzędu na półce, czy odłożysz na kuchenny stół. Jeśli książki są pożyczone lub wypożyczone, trzeba je oczywiście traktować tak, jak życzyłby sobie tego właściciel lub zgodnie z zasadami określonymi przez bibliotekę.

Zapraszam do obejrzenia prezentacji o wspaniałych miejscach dla książek oraz czytelników i jak zwykle życzę wielu czytelniczych inspiracji. 😊

Monika Plisecka

Comments


bottom of page