top of page

WYCISKALI Z SIEBIE SIÓDME POTY

Zacięta rywalizacja, wielkie emocje, piękna  pogoda i smaczne dania z grilla – tak krótko można podsumować  imprezę sportową z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół w Golądkowie.

Już o godzinie 9.00, 30 maja br., cała społeczność szkolna zgromadziła się w pobliżu boiska wielofunkcyjnego, gdzie powitała wszystkich dyrektor Ewa Leszczyńska. Pani dyrektor złożyła życzenia i przekazała uczniom prezent – stół do cymbergaja. W programie imprezy znalazł się turniej piłki nożnej, przeciąganie liny oraz konkurs siłaczy. Ten ostatni, jak na Centrum Kształcenia Rolniczego przystało, składał się z konkurencji siłowych związanych z tematyką rolniczą:

  1. „Spacer farmera”,

  2. Toczenie beli słomy,

  3. „Rzut zapałką” (klocem drewna),

  4. Wrzucanie worków na przyczepę,

  5. Wyciskanie obciążnika siedząc.

W turnieju piłki nożnej miano mistrzów wywalczyli sobie uczniowie z grupy ćwiczebnej II TŻiUG/IITUiSEO. Przeciąganie liny wygrali chłopcy z klasy I TMRiA. A Golądkowskim siłaczem okazał się  Damian Żołnierzak z klasy III TMR.

Impreza stała się również okazją do wręczenia nagród w konkursie ogłoszonym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, skierowanym do gimnazjalistów, którego przedmiotem było przygotowanie  pracy pisemnej promującej szkolnictwo zawodowe.

Eliza Dembe-Stańczak


Kommentare


bottom of page