top of page

wydarzenie on-line – ,,Dzień o Suszy i Retencji w Ministerstwie Klimatu”

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu on-lineDzień o Suszy i Retencji w Ministerstwie Klimatu”, które odbędzie się 17 czerwca w godzinach 11:00 – 12:20.

Warsztaty o suszy i retencji są kontynuacją projektu „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”, a ich temat nawiązuje tym razem do Światowego Dnia Walki z Pustynnieniem i Suszą, który obchodzony jest corocznie 17 czerwca.

Pan Michał Kurtyka, Minister Klimatu poprowadzi dyskusję z ekspertami pt. Susza w Polsce – jakie działania powinniśmy podjąć?

W debacie z przyjemnością zechcieli wziąć udział przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie a także Pan Marek Kamiński – polarnik i podróżnik ekstremalny. Eksperci postarają się odpowiedzieć m.in. na pytania z zakresu suszy i ochrony zasobów wodnych, które zostały zadane przez uczniów w trakcie poprzedniego wydarzenia.

Przed debatą zapraszamy na wykład Pana Profesora Szymona Malinowskiego, który opowie o tym jak działa klimat, jakie są przyczyny jego zmian i jak wpływają one na chmury, opady i suszę w naszym kraju. Na koniec porozmawia o tym jak zapobiegać skutkom suszy i co musimy zrobić, żeby ograniczyć zmiany klimatu.

Podczas trwania całego wydarzenia zostanie przeprowadzony quiz online z nagrodami. Dla uczestników, którzy w najkrótszym czasie odpowiedzą na minimum 70% pytań prawidłowo czekają nagrody!

Pod koniec wydarzenia wyemitujemy felieton pt. „Co Ty możesz zrobić, żeby przeciwdziałać skutkom suszy w Twoim ogrodzie?”, który poprowadzi Maja Popielarska oraz instrukcję jak stworzyć swój własny ogród deszczowy w filmie pt. „Ogród deszczowy – przestrzeń przyjazna przyrodzie”.

Jak wziąć udział w warsztatach? To niezwykle proste. Wystarczy z domowego komputera wejść 17 czerwca o godz. 11:00 na stronę www.dzienwmk.pl.


Comments


bottom of page