top of page

Wyjazd architektury krajobrazu – Bulwary Wiślane

W dniu 5 grudnia 2019 r. uczniowie i uczennice klasy I i II technikum architektury krajobrazu pod opieką nauczycielek Eweliny Frączkowskiej-Khadhraoui oraz Anny Połomskiej uczestniczyli w wyjeździe na Bulwary Wiślane w Warszawie.


Podczas wyjazdu uczniowie poznawali nowoczesny styl zagospodarowania terenów zielonych na terenie miast. Mogli zobaczyć wiele nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych, wykorzystania materiałów budowlanych przeznaczanych do tworzenia elementów małej architektury. Zainteresowanie uczniów skupiło się na elementach oświetlenia, ciekawym wyposażeniu i możliwościach adaptacji terenu na potrzeby człowieka pod kątem rekreacji i wypoczynku zarówno czynnego jak i biernego.


Uczniowie oprócz elementów małej architektury mieli możliwość również sprawdzić swoją wiedzę na temat roślin ozdobnych i chętnie rozpoznawali poszczególne gatunki drzew, krzewów oraz bylin zimujących w gruncie.

W ramach wyjazdu uczniowie wraz z opiekunami przeszli przez fragment Starówki celem zobaczenia możliwości zagospodarowania zielenią w aglomeracji miejskiej.
Comentarios


bottom of page