top of page

Występy Zespołu Pieśni i Tańca „”Golądkowo” wciąż cieszą

„Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść” – to wpisane już do klasyki wyrażenie nie musi znajdować na szczęście zastosowania w przypadku Zespołu Pieśni i Tańca „Golądkowo”.

Przez ponad 50 lat funkcjonowania Zespołu, kolejnym pokoleniom tancerzy, udało się spełnić marzenie każdego artysty – być pamiętanym – zapraszanym do udziału w wielu lokalnych, a nawet ogólnopolskich uroczystościach.Wysiłek, trud, trening, poświęcenie … występ i zadowolenie widzów, to dopiero satysfakcja i motor do dalszych prób.

W tym roku szkolnym nasz Zespół miał zaszczyt wystąpić podczas Dożynek Gminnych w Winnicy, Dożynek Gminy Pułtusk w Chmielewie oraz XVIII Dni Patrona Św. Mateusza w Pułtusku. A przed nami … mamy nadzieję jeszcze mnóstwo Państwa radości z oglądania naszego programu!

Skład zespołu stanowią uczniowie Zespołu Szkół w Golądkowie. Tancerze wspierani są przez Sylwestra Chojnackiego (akordeon), Justynę Godlewską (bębenek), Jerzy Więckowski (skrzypce), Czarek Ujazda (kontrabas). Zespół w swoim repertuarze posiada pieśni i tańce z Mazowsza Północnego, Kurpiowskiej Puszczy oraz folklor regionu Puszczy Białej (Konik, Stara Baba, Fafur, Olender, Polka cyganka i Oberek Cygan).

Monika Zielińska-Nowak

Dożynki Gminne w Winnicy


image006
 

Dożynki Gminny Pułtusk w Chmielewie


image005

 

XVIII Dni Patrona Św. Mateusza w Pułtusku


image002

Comments


bottom of page