top of page

Z wizytą w Mardom

W piątek 28 października 2022 r. uczniowie z klasy 2 Technikum kształcącego w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej wraz z opiekunem Pawłem Pieńkoszem odwiedzili przedsiębiorstwo Mardom. Firma jest jest wiodącym dystrybutorem i producentem towarów z branży wykończenia wnętrz. Siedzibą firmy jest miejscowość Lipniki Stare.

Celem naszej wizyty było zapoznanie się z przebiegiem procesu produkcji w poszczególnych działach firmy oraz technologią montażu nowoczesnej farmy fotowoltaicznej.

Po przybyciu na miejsce powitała nas serdecznie pani Joanna Groszkowska - dyrektor HR oraz pan Mateusz Równy - manager jakości firmy. Pani dyrektor zaprosiła nas na słodki poczęstunek i ciekawie przedstawiła historię i profil działalności firmy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od sortowni, gdzie odpowiednie kłody drewna trafiają na obróbkę. Zobaczyliśmy jak wygląda proces cięcia, suszenia, szlifowania, wiercenia, frezowania i lakierowania drewna.

Po farmie fotowoltaicznej oprowadzał nas pan Mateusz Równy. Farma fotowoltaiczna będzie jedną z większych w naszym regionie, a energia z niej wyprodukowana będzie w części pokrywała zapotrzebowanie na moc zakładu. Powierzchnia farmy wynosi 2,2 ha, a moduły PV będą generowały moc 3,2 MW. Roczny uzysk energii będzie wynosił około 3 GWh.

Wszyscy byliśmy pod ogromnym i pozytywnym wrażeniem jak nasza lokalna firma w tak szybkim tempie rozwija się. Mardom Sp. z o.o. działa od 2002 roku. Aktualnie zatrudnienie znajduje tutaj około 800 osób, m.in. z zagranicy.

Pięknie dziękujemy za zapoznanie nas z działalnością zakładu.

Paweł Pieńkoszbottom of page