top of page

”ZDROWE ŻYWIENIE – MĄDRE MYŚLENIE!”

„Zdrowe żywienie – mądre myślenie!” – takie hasło przyświecało akcji promującej zdrowy styl życia, prowadzonej przez uczennicę klasy IV TW Patrycję Durkę w ZSCKR w Golądkowie. Swoją propozycję zdrowego odżywiania Patrycja wcześniej zaprezentowała w Publicznym Gimnazjum w Winnicy, a następnie w naszej szkole.

Uczennica rozpoczęła swojego wystąpienia od przedstawienia wyników ankiety dotyczącej zdrowego odżywiania się, która była przeprowadzona w ZSCKR w Golądkowie. Następnie uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji dotyczącej zdrowego odżywiania się. Poznali korzyści jakie płyną ze spożywania owoców, warzyw i żywności ekologicznej.

W kolejnej części spotkania uczniowie i nauczyciele obejrzeli film, w którym zaprezentowano sposób wytwarzania twarożku, masła i soku. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania promującego zdrowy styl życia otrzymał przepisy na przygotowanie prezentowanych w filmie produktów. Następnie wszyscy zaproszeni byli na degustację zdrowych kanapek i soków.

Akcja promująca zdrowy styl życia miała na celu pokazanie, jak ważne znaczenie w życiu człowieka mają owoce i warzywa oraz produkty ekologiczne.

Jolanta BłońskaComments


bottom of page