top of page

Zespół Pieśni i Tańca odnosi kolejne sukcesy

10 czerwca 2018 roku w Nowogrodzie odbył się Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich NOWOGRÓD 2018, organizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży- Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego oraz Fundację Sztuk i Dialogu. Celem przeglądu była prezentacja tradycji kurpiowskiego muzykowania, gwary i tańca, popularyzacja tych tradycji w społeczeństwie, jak również zachowanie folkloru dla młodszych pokoleń, prezentacja ciekawych form adaptacji folkloru kurpiowskiego przez zespoły pieśni i tańca, solistów i zespoły muzyczne.

Przegląd miał charakter konkursowy. Mogli w nim wziąć udział wykonawcy z całej Polski (bez względu na wiek), wykonujący tradycyjny folklor kurpiowski lub mający w swoim repertuarze dowolny program opracowany na podstawie folkloru tego regionu. Konkurs odbywał się w dwóch grupach konkursowych. W grupie A wyróżniono 7 kategorii a w grupie B 3 kategorie. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć reprezentacji z naszej szkoły.

Odnieśliśmy sukcesy w 4 kategoriach: I miejsce w kategorii zespołów folklorystycznych, I miejsce kategoria pary taneczne, I miejsce kategoria soliści śpiewacy i II miejsce w kategorii kapela.

Wszystkim uczestnikom Zespołu Pieśni i Tańca „Golądkowo” serdecznie gratulujemy sukcesów! Ciężka, systematyczna praca oraz trud i wysiłek na każdej próbie daje wymierne efekty.

Monika Zielińska-Nowakbottom of page