top of page

Zespół Szkół w Golądkowie na Pułtuskim Hubertusie

ZS CKR im. J. Dziubińskiej w Golądkowie na Pułtuskim HubertusieHubertus to święto jeźdźców, myśliwych i leśników, organizowane na zakończenie sezonu jeździeckiego. Jego nazwa wzięła się od św. Huberta, patrona myśliwych i jeźdźców, który swoje święto obchodzi 3 listopada.Wspomnienie tegoż świętego uczczono w Pułtusku organizacją „Hubertusa Pułtuskiego”, 25 października 2014r. Nie mogło na tym pięknym święcie zabraknąć przedstawicieli Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie. Główny nacisk położono jednak na akcent myśliwski i łowiecki. Zebrały się wszystkie okoliczne koła łowieckie, zaprezentował się cały świat łowiecki. Wszyscy którzy odwiedzili zamek w Pułtusku mieli okazję posłuchać przepięknej muzyki myśliwskiej, obejrzeć pokaz ptaków łowczych czy psów używanych do polowań, a także atrybuty łowiecki. 

Jednak hubertus to nie tylko świat łowiecki i myśliwski, ale także i jeździecki i podkreślenie tegoż akcentu to było nasze zadanie. Szkołę reprezentowali Łukasz Żychowski nauczyciel i instruktor jazdy konnej, Natalia Konopińska uczennica I klasy technikum kształcącym w zawodzie technik weterynarii oraz dwa nasze konie Karuś i Polisa, które stały się wielką atrakcją.

W czasie pokazu przedstawiłem tradycje związane z biegiem masterskim, gonitwą za lisem, strojem jeźdźców (stój galowy, konkursowy), elementy uprzęży końskiej, a na koniec bardzo krótki pokaz ujeżdżeniowy.

Mamy nadzieję że Pierwszy Hubertus Pułtuski wpisze się na stałe w kalendarz imprez Domu Polonii i za rok akcent jeździecki będzie o wiele mocniejszy.

Łukasz Żychowski


SAMSUNG DIGIMAX A403
bottom of page