top of page

Zwycięzcy etapu regionalnego ogólnopolskiego konkursu pn. "Polska wieś w Europie"

Zofia Jabłońska (3 LTP), Tomasz Stańczak (2 BT) i Przemysław Świercz (2 BT) reprezentowali naszą szkołę w półfinale drugiej edycji konkursu wiedzy o rolnictwie w Unii Europejskiej, który odbył się w dniach 30-31 marca w ZSCKR w Janowie. Zmierzyli się tam z zawodnikami z 12 szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju W si i jako jedna z dwóch drużyn zakwalifikowali się do finału.

Celem konkursu jest edukacja w dziedzinie nowoczesnego rolnictwa w Unii Europejskiej oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat polityki unijnej dotyczącej rolnictwa i programów unijnych skierowanych do rolników oraz o funkcjonowaniu i strukturze Unii Europejskiej.

Nagrodami w konkursie są wyjazd studyjny do instytucji unijnych w Brukseli dla 5 finałowych drużyn, ufundowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz nagrody finansowe dla 3 najlepszych drużyn ufundowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Patronat honorowy nad Konkursem objęli Janusz Wojciechowski, Komisarz UE ds. Rolnictwa, oraz Henryk Kowalczyk, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Nasi zawodnicy intensywnie przygotowywali się do konkursu już od grudnia, pod okiem profesora Wiktora Kałużnego. Dwa razy w tygodniu spotykali się on-line, analizowali udostępnione przez organizatora publikacje, stworzyli własny "bank pytań" i zgłębiali tematykę konkursową. Ich wysiłek zaowocował sukcesem. Punkty zdobyte w teście wiedzy zapewniły im miejsce w finale konkursu, który odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy i już od dziś mocno trzymamy kciuki za udany występ naszych uczniów w wielkim finale.

Comments


bottom of page