top of page

O szkole

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. J. Dziubińskiej w Golądkowie jest jedną ze szkół rolniczych w Polce dla której organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Mamy blisko 100-letnią tradycję, z której jesteśmy bardzo dumni. Wykształciliśmy kilka pokoleń techników!

 

Dyrektorem szkoły jest pani Ewa Leszczyńska. Nasza szkoła to 6 kierunków, w których kształcimy w technikum i Branżowej Szkole I stopnia około 350 uczniów. Obiekty Zespołu Szkół położone są w pięknej miejscowości - Golądkowo - wśród pół, łąk i lasów.

Tu zlokalizowane są obiekty: szkoły, internatu, warsztatów, muzeum, placu manewrowego do nauki jazy kat. B i T, boisko szkolne oraz budynki inwentarsko-gospodarskie. Możemy poszczycić się nowoczesną bazą dydaktyczną, klimatyzowanymi pracowniami, samochodami do nauki jazdy, własnym autobusem i busem oraz wieloma maszynami rolniczymi. Jako nieliczna szkoła w kraju mamy 25 ha gruntów – uprawianych systemem ekologicznym, oraz hodowlę zwierząt gospodarskich i mini zoo. 

Młodzież kształcąca się w kierunku technik architektury krajobrazu dba o położony naprzeciw budynku szkoły ogród z fontanną, altaną i pięknymi o każdej porze roku krzewami. 

Poza dobrą bazą dydaktyczną, mamy dobre warunki do uprawiania sportów. Zajęcia sportowe odbywają się na sali gimnastycznej, na której można rozegrać mecze siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, tenisa stołowego oraz ćwiczyć aerobik. Do dyspozycji młodzieży jest też siłownia z profesjonalnym sprzętem do ćwiczeń.

Poza nauką oferujemy wiele możliwości angażowania się w życie szkoły oraz stwarzamy niepowtarzalną szansę osobistego rozwoju. W naszej placówce prowadzone są  liczne zajęcia pozalekcyjne, działa wolontariat, Zespół Pieśni i Tańca Golądkowo oraz  Spółdzielnia Uczniowska Eureka.

Mamy też bogato wyposażony internat szkolny ze stołówką, w której serwowane są domowe posiłki. Internat to przyjazne miejsce do zamieszkania, rozwoju  i wypoczynku. Jest tu dobrze wyposażona świetlica, dwie sale konferencyjne, gabinet pielęgniarki, sala muzyczna i sala do cichej nauki.

Chcesz nas odwiedzić?

Zapraszamy do Zespołu Szkół w Golądkowie! 

25szkola.jpg

Historia

indeks.jpg

Patron

bottom of page