top of page

Akcja „Góra Grosza 2015”

W dniach 23 listopada – 4 grudnia 2015 r. nasza szkoła przystąpiła do XVI edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Głównym organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom, a partnerem Poczta Polska.

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Korzyści z uczestnictwa szkoły w akcji: • efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, ze oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej, • efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci, • efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej. W tym roku pieniądze wytrwale zbierali uczniowie: Wiktoria Chrzanowska, Daria Sokulska i Emilia Rej. Dzięki wsparciu uczniów i nauczycieli w naszej szkole udało się zebrać 230,35 złotych. Koordynatorami akcji byli nauczyciele: Anna Nalewajk i Hanna Karłowicz. W imieniu wszystkich obdarowanych DZIĘKUJEMY!

Anna Nalewajk

Comments


bottom of page