top of page

Akcja „”Góra Grosza 2016”

W dniach 28 listopada – 9 grudnia 2016 r. nasza szkoła przystąpiła do XVII edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Głównym organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom, a partnerem Poczta Polska.

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Korzyści z uczestnictwa szkoły w akcji: • efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, ze oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej, • efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci, • efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.

W tym roku pieniądze wytrwale zbierali uczniowie: Magdalena Brun, Patrycja Łyczkowska, Emilia Myślińska, Daria Sokulska, Aleksandra Łysik i Emilia Rej.

Dzięki wsparciu uczniów i nauczycieli  w naszej szkole udało się zebrać  290  złotych.

                                                       W imieniu wszystkich obdarowanych DZIĘKUJEMY!                                   Anna Nalewajk


imagekk002

Comments


bottom of page