Akcja MEN – #DobreWakacje

Zachęcamy uczniów oraz ich rodziców do udziału w akcji pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, która przez cały okres wakacji w swoich kanałach internetowych publikować będzie codziennie informacje o wartych uwagi pomysłach na spędzanie lata.

W związku z pandemią koronawirusa dla wielu uczniów tegoroczne wakacje przyniosły konieczność ograniczenia planów wypoczynkowych czy nawet rezygnacji z nich.

Ministerstwo Edukacji Narodowej z myślą o dzieciach i młodzieży spędzających lato w miejscu swego zamieszkania, każdego dnia wakacji informować będzie o wartościowych inicjatywach edukacyjnych, sportowych i kulturalnych oraz interesujących możliwościach spędzania czasu wolnego.

Wśród owych propozycji będą się również pojawiać wydarzenia organizowane w formie on-line oraz polecenia ciekawych stron internetowych, mogących posłużyć za inspirację do samodzielnej organizacji wycieczki czy interesującej aktywności.

Istotnym elementem akcji pozostaje także propagowanie przez MEN bezpieczeństwa letniego wypoczynku.

Nowe propozycje MEN znaleźć będzie można każdego dnia w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter) i na stronie Ministerstwa (z oznaczeniem #DobreWakacje).