top of page

Andrzejki w szkole

Dzisiejszy dzień był dla naszej społeczności uczniowskiej niezwykle interesujący, a to za sprawą zabawy andrzejkowej, która przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Pośród pięknej dekoracji przygotowanej przez uczniów klasy 3R4K, które były zakładane pod bacznym okiem Pani Profesor Anny Połomskiej, Wróżki (Zastępczynie Samorządu uczniowskiego z dwiema chętnymi uczennicami z klasy 2 HTR – Patrycją Lewandowską i Sylwią Siebierską) przygotowały i przeprowadziły pokaz tradycyjnych obrzędów związanych z wigilią św. Andrzeja, który jest m.in. patronem miłości oraz zamążpójścia. Dlatego też również u nas nie zabrakło zabawy związanej z wróżeniem imion drugich połówek. Każdy mógł poznać także swój zawód oraz dowiedzieć się co go czeka w najbliższej przyszłości.


Dzisiejsze wydarzenie odbywało się na korytarzu przy sali gimnastycznej na dwóch przerwach, natomiast materiały do dekoracji i przeprowadzenia całej uroczystości zostały zorganizowane przez Przewodniczącego i Zastępcę Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy , zarówno uczniowie jak i nauczyciele.


Na stronie naszej szkoły również została zamieszczona prezentacja multimedialna na temat Wróżb Andrzejkowych, wykonana przez członka Samorządu Uczniowskiego Łukasza Góreckiego.bottom of page