top of page

Buraczki, cebula, cukinia... - kolejne zbiory naszych uczniów!

We wtorek 3 sierpnia uczniowie realizujący na terenie naszej szkoły projekt skierowany do osób starszych świętowali kolejne zbiory! Sprzyjające warunki pogodowe oraz ciężka i systematyczna praca naszych wychowanków zapewniły piękny wzrost warzyw korzeniowych jak również liściowych. Wśród warzyw, które już dojrzały do zbioru były m.in. buraczki, cebula żółta, biała oraz czerwona, cukinia, ogórki, sałata masłowa.


Wszystkie zebrane warzywa zostały ładnie zapakowane i przewiezione z pomocą pani Anny Połomskiej na świetlicę wiejską, gdzie nasi uczniowie idąc za propozycją pani Magdaleny Prus-Zych przygotowali stoisko na wolnym powietrzu, z którego każdy senior mógł wybrać na co tylko miał ochotę. Dodatkowo dla każdego seniora przygotowany został mały prezent w formie bukieciku wykonanego z letnich kwiatów.


Serce jakie młodzież włożyła w ten trud zaowocowało nie tylko dorodnymi okazami warzyw ale również uśmiechem i wdzięcznością jaką podzielili się z nimi seniorzy. Nasi uczniowie zarazili się od seniorów pogodą ducha, dobrym humorem a przede wszystkim utwierdzili się w myśli, że warto pomagać drugiemu człowiekowi.


Anna PołomskaComments


bottom of page