top of page

Cavaliada 2018

Tradycją już stały się, coroczne wyjazdy przedstawicieli Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie na Warszawski Torwar, gdzie rozgrywały się międzynarodowe zawody jeździeckie. Rywalizacja odbywała się w kilku dyscyplinach, skoki przez przeszkody, zaprzęgi czterokonne, ujeżdżenie i cross. Drugi dzień Cavaliady w którym uczestniczyliśmy zdominowały konkurencje skokowe, średnia i duża runda, a także finał rozgrywek crossowych (konkurs halowy WKKW Cavaliady), zwieńczeniem rozgrywek był konkurs Venus kontra Mars, gdzie kobiety rywalizowały z mężczyznami w konkurencji szybkościowej.

Wyjątkowość drugiego dnia rozgrywek była bezsporna z racji częstotliwości rozgrywania Mazurka Dąbrowskiego, a na najwyższym podium aż dwa razy stawał Adam Grzegorzewski, młody 20-to letni jeździec, który pokonał doświadczonych utalentowanych skoczków.

Młodzi jeźdźcy z Golądkowa, oglądając rywalizację na światowym poziomie, bez wątpienia widzieli siebie za kilka lat na parkurach Polski a może i dalej. A jeżeli nie na pewno, podnieśli własną motywację do uprawiania jeździectwa, bezspornie wyjątkowej dyscypliny sportu. Obcowanie z tymi pięknymi zwierzętami zawsze przynosi niewymierne korzyści, nie tylko na poziomie sportowym ale i osobowościowo-tożsamościowym. Nie znam Polaka który nie słyszał, ba który nie jest dumny z husarii czy ułanów.

Łukasz Żychowski


Comments


bottom of page