top of page

climate needs farmers – Relacja z Węgier

W dniach od 7 do 10 maja 2014 roku odbyło się kolejne spotkanie państw partnerskich projektu Klimat Potrzebuje Rolników z programu Leonardo da Vinci, którego koordynatorem jest Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie. Tym razem rolę gospodarza goszczącego Francję, Niemcy, Austrię, Turcję i Polskę pełniły Węgry.

W wizycie w Tokaju w ramach proekologicznego projektu udział wzięli także wyróżnieni uczniowie Zespołu Szkół w Golądkowie: Katarzyna Dąbkowska, Adam Kostuń, Aleksandra Jałmużna, Sebastian Bartkowski, Natalia Kulesza, Paweł Bonisławski, nauczyciel pan Marek Grochowski oraz pan Tomasz Antczak – Koordynator ds. Współpracy Zagranicznej i Projektów Międzynarodowych, nauczyciel WOS.

Oto co wybrani uczniowie mówią o wyjeździe projektowym: Adam Kostuń: „Wycieczka do Węgrzech bardzo mi się podobała. Na wyjeździe poznałem tamtejszą kulturę, wzbogaciłem język angielski oraz miałem okazję rozmawiać z obcokrajowcami. Poznałem wiele nowych słówek, które przydadzą mi się, w dalszej nauce tego języka”.

Paweł Bonisławski: „Wyjazd do Węgier bardzo wiele zmian wprowadził w moim życiu, między innymi: zdolność wykorzystania języka angielskiego w praktyce, możliwość zawarcia nowych znajomości z osobami z innych krajów, pozwolił także poznać kulturę owego kraju, oraz dowiedzieć się o uprawie winogron oraz o procesie przetwarzania ich na wino, a także o hodowli kóz oraz produkcji sera, a przede wszystkim zobaczyć piękno natury tamtejszego krajobrazu.

Tomasz Antczak Koordynator ds. Współpracy Zagranicznej i nauczyciel WOS


10409727_455965487839427_5293045124659061790_n

Commentaires


bottom of page