top of page

Climate Needs Farmers – spotkanie państw partenrskich projektu w Turcji

W dniach 4.10-7.10 2013 w Canakkale w Turcji odbyło się spotkanie państw partnerskich projektu Climate Needs Farmers z programu Leonardo da Vinci, którego koordynatorem jest Zespół Szkół w Golądkowie. Tym razem rolę gospodarza pełniło państwo Tureckie. Tomasz Antczak – Koordynator ds. Współpracy Zagranicznej i nauczyciel Wiedzy o Społeczeństwie reprezentujący szkołę golądkowską wraz z pozostałymi przedstawicielami państw partnerskich projektu: Francji, Niemiec, Austrii, Węgier i Turcji miał okazję zwiedzić wiele interesujących farm, plantacji oraz zakładów przetwórstwa spożywczego, których działalność oparta jest na ekologicznej polityce i rozwiązaniach rolnictwa organicznego.

Grupie projektowej pokazano między innymi plantację oliwek, winogron, pomidorów, a także hodowlę kóz i bydła. Wspólnym elementem tych wizyt było połączenie ich z prezentacją linii produkcyjnych artykułów spożywczych, gdzie demonstrowano kolejne kroki produkcji jogurtów, serów, wina, a także przecierów pomidorowych oraz wielu rodzajów produktów z oliwek.

Goście odwiedzający Turcję mieli wiele okazji do degustacji lokalnych produktów, które można spotkać tylko w regionie Canakkale i które są eksportowane do wielu krajów świata.

Tomasz Antczak Koordynator ds. Współpracy Zagranicznej


IMG_4566_red

Комментарии


bottom of page