top of page

Dietetyczne mity i fakty - spotkanie z dietetykiem

Dnia 27 października 2022 r. o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej odbyło się spotkanie wychowanków internatu z dietetykiem panią Arletą Prus-Konieckiewicz, na co dzień pracującą w oddziale Naturhouse w Pułtusku.

Prelekcja dotyczyła dietetycznych mitów i faktów. Spotkanie miało na celu uświadomienie młodzieży najczęstszych błędów popełnianych w procesie odchudzania i konsekwencji jakie mogą one powodować dla zdrowia. Pani dietetyk w sposób aktywny prowadziła zajęcia, próbując na różne sposoby włączać młodzież do dyskusji.

Należy podkreślić, że wychowankowie w ogromnej większości potrafili wskazać co jest mitem, a co faktem. Wszyscy jednogłośnie zgodzili się. że lepiej jeść mniej, a częściej lub też, że zdrowe tłuszcze znajdziemy w rybach i w roślinach. Nikt nie dał się zwieść stereotypom typu “Przytyłam od pizzy” lub “Omijanie posiłków pomaga schudnąć”. Największym zaskoczeniem dla uczniów było stwierdzenie “Szpinak jest bogaty w żelazo”, które okazało się mitem.

Na koniec spotkania pani dietetyk odpowiadała na pytania zebranych oraz rozdawała materiały promocyjne wraz z przepisami na zdrowe dania.

Comentários


bottom of page