top of page

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to ogólnoświatowe święto obchodzone co roku w lutym, w ponad 160 państwach. W tym roku DBI 2021 obchodzimy pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższe otoczenie dziecka.


Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 obchodzony był 9 lutego, w naszej szkole DBI obchodziliśmy od dnia 8 lutego do dnia 12 lutego 2021.

Przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne online dla młodzieży w ramach godzin z wychowawcą na temat: "Netykieta", została wyświetlona prezentacja. Na korytarzu szkolnym umieściliśmy gazetkę okolicznościową na temat DBI. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.NETYKIETA_DBI_2021_Goladkowo
.ppsx
Pobierz PPSX • 1.15MBComments


bottom of page