top of page

Golądkowska „żywieniówka” zachwyciła jury

26 sierpnia 2012 r. w Skansenie Wsi Łowickiej w Maurzycach odbył się konkurs gastronomiczny na potrawę z pomidorów. Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie w składzie: Karol Rzeczkowski, Anna Bieżuńska, Angelika Maksalon, Małgorzata Pasztak, Natalia Kulesza i Martyna Smogorzewska przygotowali potrawy, na bazie pomidorów. Jeż koreczkowy, koktajl pikantny, sałatka a la Golądkowo, sałatka z pomidorów, pomidory z nadzieniem twarogowym cieszyły się uznaniem jury konkursu. Przemysław Bandurski zachwycił jurorów, przygotowując zupę pomidorową gotowaną w ogromnych kotłach opalanych drewnem.

Smak i oryginalność prezentowanych potraw urzekła Kapitułę Konkursu, która przyznała golądkowskiej młodzieży pierwsze miejsce. Dyplom i nagrodę rzeczową odebrał Dyrektor Krzysztof Nuszkiewicz w towarzystwie uczniów Anny Bieżuńskiej, Angeliki Maksalon  i Przemysława Bandurskiego.

Smakiem potraw zachwycił się również Pan Krzysztof Figat Starosta Łowicki oraz Pan Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego. Stoisko Zespołu Szkół w Golądkowie było jednym z najliczniej odwiedzanych stoisk przez wszystkich uczestników Pikniku.


Piknik-pomidowrowy2

Piknik-pomidowrowy1

Comments


bottom of page