top of page

Golądkowska Jesień Literacka 2014

Dnia 12 grudnia 2014 r. golądkowska szkoła rozbrzmiewała poezją, muzyką i tańcem. W tym dniu odbył się I Międzyszkolny Konkurs Literacki pod hasłem „Pół żartem, pół serio o miłości”, zorganizowany w ramach Golądkowskiej Jesieni Literackiej. Ideą konkursu było pokazanie miłości, i na poważnie i z przymrużeniem oka, w sposób szczególny – czyli trochę żartem, trochę serio.

Cele konkursu, to zachęcanie uczniów do prezentowania własnych umiejętności, popularyzowanie twórczości literackiej wśród młodych ludzi, doskonalenie umiejętności krasomówczych i recytatorskich. A przede wszystkim stworzenie wydarzenia literackiego poprzez odkrywanie talentów.

Do udziału w konkursie zaproszone zostały szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z powiatu pułtuskiego. W konkursowych zmaganiach ostatecznie wzięli udział uczniowie z 10 szkół.

Zgodnie z regulaminem występy oceniane były w dwóch kategoriach : recytacja tekstów literackich i zaprezentowanie przygotowanej w oparciu o utwory literackie scenki teatralnej.

Oceny uczniowskich prezentacji dokonało Jury w składzie: Pani Grażyna Maria Dzierżanowska, Pani Bożena Potyraj, Pani Dorota Karkowska, Pani Jadwiga Chorzela i Pani Eliza Dembe-Stańczak. Wszyscy byli zgodni w kwestii bardzo wysokiego poziomu występów uczniów. Nagrodzona młodzież to:

Magdalena Kopeć, Dominika Słomkowska, Aleksandra Słomkowska, Marta Przybyłowska z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pułtusku;

Oliwia Strączewska i Emilia Czaplicka z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pułtusku;

Ilona Chojnacka i Adam Kostuń z ZS CKR w Golądkowie;

Justyna Sadowska z LO w Pułtusku ; Stalmach Klaudia z Publicznego Gimnazjum w Dzierżeninie;

Julita Grochowska i Konrad Ćwik z Zespołu Szkół Zawodowych w Pułtusku,

Michalina Majewska z Publicznego Gimnazjum w Gzach,

Klaudia Mroczkowska z Publicznego Gimnazjum w Obrytem,

Jakub Pisera z ZS im. B. Prusa w Pułtusku

i Sylwester Prus z ZS CKR w Golądkowie.

Wyróżnienia otrzymali również uczniowie naszej szkoły, którzy specjalnie na tę okoliczność przygotowali swoje autorskie wiersze i opowiadania. Byli to : Jan Brzeżycki, Klaudia Zawadka i Milena Czerwińska.

Spotkanie było również okazją do obejrzenia występu Zespołu Ludowego „Golądkowo’ oraz występu muzycznego ucznia Mateusza Szczypińskiego, który pięknie wyśpiewanymi słowami o miłości wprowadził wszystkich w atmosferę konkursu.

Dział gastronomiczny szkoły przygotował przepyszne przekąski, które mogli skosztować wszyscy uczestnicy imprezy.

Swoją obecnością zaszczycił spotkanie konkursowe Burmistrz Miasta Pułtusk Pan Krzysztof Nuszkiewicz, wieloletni dyrektor szkoły.

Przygotowanie międzyszkolnego konkursu to praca całego zespołu nauczycieli, pracowników i przyjaciół placówki. Należą do nich : Hanna Karłowicz, Joanna Przetacka, Aleksander Orłowski, Justyna Cieślak, Katarzyna Łebkowska, Iwona Śliwińska, Beata Zielińska-Dąbrowska, Beata Grabowska, Dorota Szymczuk, Izabela Pniewska, Edyta Żychowska, Sławomir Bloch, opiekunowie Zespołu Ludowego „Golądkowo” oraz uczeń Paweł Bonisławski. Podziękowania za pomoc w przygotowaniu scenografii ( oświetlenia) i nagłośnienia należą się Panu Przemkowi Leleniowi z Zespołu „Faktor”.

Szczególne słowa podziękowania organizatorzy konkursu składają na ręce Dyrekcji ZS CKR w Golądkowie, planując już kolejne edycje konkursowe w następnych latach.

Hanna Karłowicz


1907899_831451263564754_7087499424223846068_n

Comments


bottom of page