top of page

Hubertus 2016

Coroczne obchody dnia Świętego Huberta organizowane w stajni Zarembowo i dwa tygodnie później w Stajni Brodowo były okazją do oddania chwały pięknym godnym zwierzętom i jeźdźcom, którzy przez cały sezon walczyli o laury na różnych gruntach „zmagań konnych”. Święto myśliwych i jeźdźców zgromadziło na obydwu hubertusach wielkie rzesze miłośników tych godnych zwierząt.

Stajnia Zarembowo od lat organizuje Święto Huberta w klimacie sarmackim, dając pokaz przywiązania do tradycji, tak przebogatej w naszym kraju. Nie brakowało butności, zabawy ale i, a może przede wszystkim radości która łączyła nas wszystkich. Jeźdźców, miłośników koni, pasjonatów, wszystkich którzy jakkolwiek związani (choćby tylko duchem) są z końmi i wszystkim co je otacza.

Stajnia Brodowo, z którą Zespół szkół w Golądkowie współpracuje od lat, uczciła Święto Huberta w konwencji tradycyjnej. Jedyne co w tym dniu mogło przeszkadzać to niesprzyjająca pogoda, która poczęstowała jeźdźców wszystkim co mogła, począwszy od pięknego słońca, a skończywszy na gradzie. Nic to jednak dla jeźdźca, nic to dla ducha kawalerzysty, który mniej lub bardziej, ale jednak spoczywa w każdym wytrwałym, miłującym konie jeźdźcu. Jedno jeszcze sprawiło wyjątkowość Hubertusa w Stajni Brodowo, a mianowicie gonitwa za lisem, która tym razem zwieńczona laurem zwycięstwa reprezentanta Zespołu szkół w Golądkowie, oddała cześć tradycji.

Łukasz Żychowski


FB_IMG_1478035165066

bottom of page