top of page

I szkolny konkurs orki o puchar dyrektora

Za nami pierwsza edycja szkolnego konkursu orki o puchar dyrektora ZSCKR w Golądkowie. Do rywalizacji stanęło 13 uczniów. Po eliminacjach, polegających na rozwiązaniu testu, do etapu praktycznego zakwalifikowało się 5 się zawodników.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu orki zagonowej w skład, na wyznaczonym poletku, w określonym czasie, agregatem złożonym z ciągnika i pługa zagonowego. Komisja sędziowska, oceniając pracę zawodników, brała pod uwagę między innymi: prostoliniowość, głębokość i dokładność wyorania podwójnej bruzdy wstępnej, ukształtowanie powierzchni i jakości składu, prostolinijność orki na całym polu, wygląd zaoranej powierzchni, wykształcenie skiby i równomierność profilu pola, równomierność zagłębiania i wyciągania pługa oraz przestrzeganie zasad BHP.

Zawodnicy prezentowali bardzo wyrównany poziom wiedzy i umiejętności, dlatego wyłonienie zwycięzcy nie było łatwym zadaniem. Ostatecznie puchar dyrektora ZSCKR w Golądkowie trafił w ręce Piotra Florczyka – ucznia klasy 4 technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Piotrek będzie reprezentował szkołę podczas Ogólnopolskiego Konkursu Orki Szkół Rolniczych.

Serdecznie gratulujemy!!!Comments


bottom of page