top of page

III Ogólnopolski Konkurs „”Technik OZE Wszystko Może…”

W dniach 12-13.04.2018 r. odbył się III Ogólnopolski Konkurs „Technik OZE Wszystko Może…” związany z kierunkiem kształcenia technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Konkurs był zorganizowany pod patronatem Wicewojewody Pomorskiego oraz Starosty Bytowskiego. Organizatorami konkursu był Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku oraz Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe przy współpracy Miasteckiego Towarzystwa Gospodarczego. W tych dniach do Miastka przyjechało 10 drużyn z klas o profilu OZE z Warszawy, Zielonki, Golądkowa, Inowrocławia, Swarożyna, Lęborka, Kartuz, Słupska, Miastka.


Konkurs przebiegał w dwóch etapach: praktycznym oraz teoretycznym. W trakcie konkursu odbyła się debata o korzyściach płynących z odnawialnych źródeł energii, w trakcie którego Pan Adam Koniszewski z fimy DIMPLEX dyskutował z uczestnikami konkursu. Młodzież wzięła również udział w wycieczce do elektrowni szczytowo-pompowej w Żydowie. To przedsięwzięcie szczególnie bardzo podobało się uczestnikom konkursu. Transport został zorganizowany przez Miasteckie Pan Towarzystwo Gospodarcze.


Wicewojewoda Pomorski – Pan Mariusz Łuczyk i Wicestarosta Bytowski – Pan Zbigniew Batko wręczyli nagrody wszystkim uczestnikom konkursu, zaś Prezes MTG – Pan Aleksander Szopa wręczył nagrodę dla najlepszego uczestnika konkursu.


Goście podkreślali w swoich wypowiedziach bardzo dobre przygotowanie konkursu. Nauczyciele przedmiotów zawodowych: Przemysław Kwiatek, Andrzej Mynio, Przemysław Pakuła oraz Roman Dykyj wykazali się doskonałymi umiejętnościami organizatorskimi. Goście zachęcali organizatorów do podjęcia działań, mających na celu podniesieni rangi konkursu do poziomu ministerialnego.


Zespół Szkół w Golądkowie reprezentowali uczniowie z klasy pierwszej kształcącej w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Byliśmy najmłodszą ekipą wśród wszystkich zgłoszonych szkół i zostaliśmy wyróżnieni przez egzaminatora konkursu Pana Przemysława Pakułę za wysokie umiejętności.

Kolejny konkurs już za rok.

Paweł PieńkoszComments


bottom of page