top of page

Już w maju – ESTO w Golądkowie

W dniach 21-24 stycznia 2014 odbyło się IV Ponadnarodowe Spotkanie dotyczące projektu ESTO realizowanego w ramach edukacyjnego paragramu europejskiego Leonardo da Vinci – Uczymy się przez całe życie. Spotkanie miało miejsce w Miskolc, na Węgrzech. W projekcie tym udział bierze 6 państw: Niemcy, Austria, Węgry, Francja, Dania i Polska. Wśród polskiej grupy będącej partnerem w projekcie jest ZSCKR w Golądkowie. Szkołę reprezentowała pani Aneta Szczypińska – nauczycielka języka angielskiego oraz pan Tomasz Antczak – Koordynator ds. Współpracy Zagranicznej i nauczyciel Wiedzy o Społeczeństwie.

ESTO to projekt mający na celu kształcić specjalistów ds. sadów tradycyjnych z certyfikatem europejskim. 

Golądkowska szkoła jako pierwsza w Polsce zorganizuje i przeprowadzi bezpłatny kurs pilotażowy będący wstępem do dalszych działań w kierunku kształcenia specjalistów ds. sadów tradycyjnych. 

Na spotkaniu w Miskolc grupy ESTO skupiono się na kwestiach dotyczących organizacji kursu pilotażowego, który przeprowadzony będzie w Austrii, na Węgrzech, w Dani i w Polsce – w golądkowskim Technikum Rolniczym. 

Kurs pilotażowy w ZSCKR w Golądkowie zaplanowany jest na maj 2014r. Udział w kursie weźmie grupa uczniów ucząca się na kierunku Architektury Krajobrazu. Kurs poprowadzą dwaj specjaliści w zakresie sadów starych odmian: pana Grzegorz Hodun oraz Artur Kurzeja. Zajęcia ze specjalistami będą miały charakter teoretyczny i praktyczny. Więcej informacji o projekcie ESTO można uzyskać na stronach: http://www.esto-project.eu/ http://www.zsgoladkowo.eu/o-wspolpracy/wspolpraca-miedzynarodowa

Tomasz Antczak  Koordynator ds. Współpracy Zagranicznej /nauczyciel WOS


DSC00451

Comments


bottom of page