top of page

Jubileuszowe XX Krajowe Dni Ziemniaka

W dniach 24 – 25 sierpnia br. Zespół Szkół w Golądkowie uczestniczył w jubileuszowych XX Krajowych Dniach Ziemniaka, które odbyły się Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku.

Zaprezentowano ponad 105 odmian ziemniaka. Każdy z gości obchodów mógł uczestniczyć w bezpłatnych seminariach poświęconych ochronie i nawożeniu ziemniaków. Zostały przedstawione maszyny do obróbki i zbioru ziemniaków firm krajowych i zagranicznych.

W trakcie obchodów można było wziąć udział w konkursie na wybór najsmaczniejszej odmiany ziemniaka, konkursie kulinarnym „Ziemniaczane smaki” połączonym z degustacją dla zwiedzających oraz w konkursie wiedzy dla wszystkich nt: Czy wiesz jaki ziemniak jesz?

Dla każdego uczestnika obchodów czekał przygotowany talerz tradycyjnej kartoflanki. Wśród stoisk obecnych na XX Krajowych Dniach Ziemniaka można było spotkać stoisko promocyjne Zespołu Szkół w Golądkowie. Stowarzyszenie EkoGolądkowo jak zawsze przygotowało tradycyjne ekologiczne produkty m. in. Chleb Golądkowski na zakwasie, Smalec Golądkowski oraz Miód z Mniszka. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Mamy nadzieję, że będziemy także uczestniczyć w XI Krajowych Dniach Ziemniaka już za rok. Zapraszamy!

Paweł Pieńkosz


Dniziemniaka10
Dniziemniaka11
Dniziemniaka12
Dniziemniaka13
Dniziemniaka14
Dniziemniaka16
Dniziemniaka18
Dniziemniaka21
Dniziemniaka22
Dniziemniaka31
Dniziemniaka33
Dniziemniaka45
bottom of page