top of page

Kielce – Krajowa Konferencja Produkt tradycyjny i lokalny

W dniach 26 – 27.09.2013 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie reprezentowany przez panią Izabelę Pniewską – nauczycielkę zajęć praktycznych gastronomicznych uczestniczyła w Krajowej Konferencji pt: Produkt tradycyjny i lokalny: promocja, marka, dystrybucja – przykłady dobrych praktyk. Organizatorami Konferencji była Fundacja Regionalis oraz Fundacja AgriNatura, której wiceprezesem jest pani Elżbieta Lenarczyk Priwiezienciew.

Tematem konferencji było wykazanie wzrostu zainteresowania produktami lokalnymi, regionalnymi i tradycyjnymi w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej. Celem spotkania było przedstawienie jak fundacje realizujące projekt „Produkt tradycyjny i lokalny: promocja, marka, dystrybucja – przykłady dobrych praktyk” włączają się aktywnie w działania wspomagające producentów żywności wysokiej jakości w Polsce w zakresie promocji, budowania większej świadomości konsumentów oraz wspierania producentów w ich działaniach na rzecz zwiększenia dostępności ich produktów.

Przedstawiono wiele ciekawych prezentacji będących jednocześnie odpowiedzią na pytania: jak sprostać potrzebom i zainteresowaniom konsumentów, jak produkować zgodnie z przepisami i jak wykorzystać zasoby gospodarstwa ekologicznego, ponieważ o sukcesie decyduje jakość, smak i ekologia.

Izabela Pniewska nauczycielka zajęć praktycznych gastronomicznych


Zdjęcie1380

Comentários


bottom of page