top of page

KOLEJNA RELACJA Z LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO …ze stepperem

Dziewczyny z Golądkowa na lekcji wychowania fizycznego sięgnęły po steppery. Świadome tego, że  trening z wykorzystaniem steppera pozwala wzmocnić ciało, a efekty steppera to również piękna i smukła sylwetka oraz poprawa funkcjonowania układu krążenia – ćwiczą.

Ćwiczenia są stosunkowo proste, symulują ruch jaki wykonujemy w trakcie wchodzenia po schodach. Efektem steppera jest dotlenienie organizmu, a więc podniesienie odporności, poprawa samopoczucia, zmniejszenie ryzyka wystąpienia schorzeń układu krążenia oraz poprawa przemiany materii. Stepper ma tę przewagę nad większymi urządzeniami treningowymi, że jest mały. Aby na nim ćwiczyć nie trzeba dysponować dużym pomieszczeniem, dzięki swoim rozmiarom łatwo go również przechowywać. Stepper jest też chyba jedynym urządzeniem treningowym, które można ze sobą zabierać, by trenować na nim w dowolnym miejscu. Poza tym efekty ćwiczeń na stepperze są szybkie i spektakularne.

… i z hula hop I kolejne odkrycie! Hula hop! Świetna zabawa i urozmaicenie zajęć. Wyciągają na lekcjach wychowania fizycznego  hula hop i spalają kalorie! Czy wiecie ile korzyści niesie ze sobą kręcenie biodrami?

Kręcąc kołem wzmacniamy mięśnie brzucha – mięsień prosty brzucha, poprzeczny oraz skośny wewnętrzny i zewnętrzny. Poza tym trening z kołem hula hop wzmacnia i stabilizuje mięśnie tułowia co poprawia postawę, przyspiesza tętno i poprawia krążenie. Hula hop poprawia również elastyczność stawów, rozluźnia je i zwiększa ich zakres ruchu. W trakcie 30 minutowego treningu można spalić ponad 200 kalorii!

Ćwiczcie z nami!

Magdalena Stępniewska

Nauczyciel wychowania fizycznegoComentários


bottom of page