top of page

Kolejny Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego dla Zespołu Szkół w Golądkowie

Kolejny Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego dla Zespołu Szkół w Golądkowie I miejsce w konkursie o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego dla mazowieckich producentów żywności za najlepszy produkt roku 2015 w kategorii Producenci indywidualni – owoce, warzywa, przetwory owocowe i warzywne, produkty pochodzenia roślinnego” dla Zespołu Szkół w Golądkowie za „Pasztet z soczewicy czerwonej z ziarnami dyni i pestkami słonecznika”. Uroczyste wręczenie Lurów odbyło się w dniu 19 maja 2016 r. w Sali Odczytowej Centralnej Biblioteki Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie. Zwycięzcy otrzymali z rąk Marszałka Adama Struzika grawerton oraz wybrane przez siebie nagrody rzeczowe.

Celem Konkursu jest promowanie tradycyjnych, regionalnych i ekologicznych produktów żywnościowych wytwarzanych na Mazowszu. Do konkursu zgłoszonych zostało 100 produktów, jury konkursu wybrało 16 najlepszych. Przy wyborze brano pod uwagę zarówno jakoś jak i kultywowanie, a także popularyzowanie mazowieckiej tradycji kulinarnej. Dodatkowo decydowała także oryginalność i niekiedy innowacyjność przetwórstwa.

Zgodnie z tradycją Konkursu laureaci podczas Gali prezentowali nagrodzone produkty. Pasztet z soczewicy zyskał najwyższe wyrazy uznania za niepowtarzalny smak. Dla konsumentów korzyścią jest wskazówka, które produkty są godne zainteresowania oraz gdzie można ich poszukiwać. Sięgając po produkty nagrodzone w konkursie możemy mieć pewność, że jest to dobry wybór.

Jest to trzeci Laur dla golądkowskiej szkoły. Pierwszy zdobył „Golądkowski chleb na zakwasie”, drugi „Golądkowski miód z mniszka”. Produkty wytwarzane według tradycyjnej receptury to duma Zespołu Szkół w Golądkowie.


image002

Comments


bottom of page