top of page

„Kropla Życia” - spotkanie z przedstawicielami Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK

Dnia 20.10.2022 uczniowie klasy 4 LTP wraz z nauczycielkami: p. J. Błońską, p. K. Łebkowską – opiekunami Szkolnego Koła PCK- uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Kropla Życia”. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie Filia w Pułtusku. Słuchający mogli zapoznać się z działalnością tutejszego Klubu Honorowych Dawców Krwi i uzyskać odpowiedzi na wiele ważnych pytań, np. takich:

Jak przygotować się do oddania krwi? , Jak postępować po pobraniu krwi? Ile krwi jednorazowo może oddać mężczyzna, a ile kobieta?, Dlaczego krew jest najcenniejszym darem? Jak wyglądają etapy oddawania krwi? Jak krew się przechowuje? Komu krew ratuje życie? Jakie są prawa i przywileje Honorowych Dawców Krwi? Kto może zostać Honorowym Dawcą Krwi?

W trakcie spotkania można było także obejrzeć fragmenty spotów reklamowych zachęcających do oddawania krwi i zostania Honorowym Dawcą Krwi. Każdy z uczestników otrzymał ulotki zachęcające do czynnego oddawania krwi, zgodnie z propagowanymi przez PCK hasłami: „ Twoja krew, moje życie”, „Krwi nie zastąpi się niczym. Jest ona najcenniejszym darem”, „Wystarczy 1 godzina, którą się poświęcisz na oddanie krwi, a możesz uratować komuś życie”, „Każdego roku dla wielu setek tysięcy ludzi jedynym ratunkiem jest transfuzja krwi”.

Dlatego Szkolne Koło PCK zachęca wszystkie osoby zdrowe, dorosłe w wieku od 18-65 lat, chętne do bezinteresownej pomocy innym, do oddawania krwi i zostania Honorowym Dawcą Krwi.


Katarzyna Łebkowska, Jolanta BłońskaComments


bottom of page