top of page

Lekcje historii online

Uczniowie klas pierwszych BT i LTP uczestniczyli na lekcjach historii w zajęciach online, które przeprowadzone były przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych.

Pierwsze, zatytułowane Wolność. Czy naprawdę kocham i rozumiem? przybliżyło uczniom losy, marzenia oraz potrzebę dążenia do wolności jeńców II wojny światowej. Skłoniło ich również do zastanowienia nad tym, co we współczesnym świecie stanowi zagrożenie naszej wolności i jak możemy ją chronić.

Kolejna lekcja dotyczyła wybitnego Polaka: Witold Pilecki. Żołnierz – jeniec – bohater – człowiek. W czasie tych zajęć uczniowie mogli poznać nie tylko pierwszoplanowe dokonania Witolda Pileckiego, ale także te mniej znane, jak jego udział w powstaniu warszawskim i późniejszy pobyt w obozie jenieckim. Przyjrzeli się też postaci jako człowieka – męża, ojca, społecznika, artysty i ziemianina. Poznali jego pasje, dowiedzieli się, skąd czerpał siłę i motywację do działania. Zadali sobie także pytanie o to czy jego postać może być autorytetem lub idolem dla współczesnej młodzieży.
Comentários


bottom of page