top of page

Międzynarodowe Targi Kwiatów, Ogrodnictwa i Florystyki – – FLOWERS & HORTECH POLAND

W dniu 20 marca br. uczniowie I klasy Technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu wraz z nauczycielką przedmiotów zawodowych – Moniką Zielińską-Nowak, uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Kwiatów, Ogrodnictwa i Florystyki, które odbyły się na Warszawskim Rolno-Spożywczym Rynku Hurtowym S.A. w Broniszach.

Organizatorami przedsięwzięcia byli pomysłodawcy targów Flowers & HorTech Ukraine, które od 2006 r. z sukcesem odbywają się w Kijowie. Flowers & HorTech Poland 2012 jest pierwszą platformą w Polsce skupiającą się wyłącznie na sektorze ogrodniczym i florystycznym.

Podczas targów uczniowie mogli podziwiać nie tylko bogatą ofertę wystawców z Belgii, Ekwadoru, Holandii, Izraela, Kenii, Kolumbii, Polski, Włoch czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale również uczestniczyć w seminarium na temat: „Aktualne tendencje w uprawach pod osłonami.” Podczas seminarium, którego organizatorem była Ambasada Królestwa Niderlandów, wygłoszono trzy referaty:

Referat I: „Aktualne tendencje na rynku roślin ozdobnych w Polsce” – prof. Lilianna Jabłońska, Samodzielna Pracownia Organizacji i Ekonomiki Ogrodnictwa, SGGW; Referat II: „Pędzenie tulipanów na wczesne terminy” – dr Dariusz Sochacki, Oddział Roślin Ozdobnych, Instytut Ogrodnictwa; Referat III: „Specyficzne rozwiązania w zwalczaniu patogenów roślin w szklarniowych gospodarstwach ogrodniczych” – Adam Piotrowski, Szef Oddziału, Brinkman Polska Sp. z o.o.

Uczestnictwo w targach było dla uczniów idealną okazją do zdobycia w jednym miejscu wiedzy teoretycznej z zakresu uprawy i ochrony roślin ozdobnych popartej jednocześnie przykładami rozwiązań praktycznych przedstawianymi przez poszczególnych, uznanych na świecie producentów.

Monika Zielińska-Nowak


Bronisze20121

Comments


bottom of page