top of page

MIKOŁAJKI W GOLĄDKOWIE

8 grudnia w progi naszej szkoły (a dokładniej – w progi internatu) zawitały przedszkolaki z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. kan. Jana Sieka w Błędostowie. Przygotowania do tej wizyty trwały już od kilku dni, a w piątkowe przedpołudnie osiągnęły apogeum. Dzieciaczki pod opieką swoich wychowawczyń przyjechały punktualnie o godzinie 10. Zostały gorąco przywitane przez panią dyrektor Ewę Leszczyńską i panią wicedyrektor Annę Kwiatkowską, a następnie podzielone na dwie grupy. Pierwsza udała się do pracowni gastronomicznej, gdzie już czekała pani Izabela Pniewska – nauczycielka przedmiotów gastronomicznych z uczniami klasy II TŻiUG. Co można robić w kuchni przed Świętami Bożego Narodzenia? Zapewne przygotowywać wiele smakołyków, a jednymi z najpyszniejszych i najbardziej lubianych są pierniczki. Wypiekaniem świątecznych ciasteczek zajęły się właśnie przedszkolaki z pierwszej grupy, a w tym czasie grupa druga nie próżnowała ani trochę. Dzieci najpierw z uwagą wysłuchały opowieści o obdarowywaniu się prezentami, której bohaterem był znany wszystkim doskonale Kubuś Puchatek – bajkę przeczytała pani Monika Plisecka (nauczyciel bibliotekarz), potem zaś tworzyły świąteczny obrazek. Nie zabrakło także zabaw ruchowych (o to zadbała pani dyrektor Ewa Leszczyńska), śpiewania kolęd oraz poczęstunku. A gdy z pracowni gastronomicznej zaczął docierać cudowny aromat pierniczków, był to niechybny znak, że pora się zamienić. Druga grupa przedszkolaków powędrowała piec, a pierwsza przyszła posłuchać bajki, wykonać obrazek i pobawić się.

Na koniec wszystkie przedszkolaki spotkały się na sali i pozowały do wspólnego zdjęcia. Pojawił się też nie kto inny, jak sam Święty Mikołaj ze smakołykami dla dzieci.

Szczególne podziękowania należą się młodzieży – uczniom klasy II TŻiUG, którzy z wielką serdecznością i uwagą towarzyszyli dzieciom i pomagali we wszystkich czynnościach.

Był to dzień pełen wrażeń nie tylko dla naszych miłych gości. Jeszcze raz życzymy Wesołych Świąt i liczymy na kolejne odwiedziny!

Monika Plisecka


IMG_0501

Comments


bottom of page