top of page

Nasza młodzież na targach – Green Area Show

W dniu 3 października 2019 r. uczniowie i uczennice klasy I, II, III i IV technikum architektury krajobrazu pod opieką nauczycielek Eweliny Frączkowskiej-Khadhraoui oraz Anny Połomskiej uczestniczyli w wyjeździe na targi ogrodnicze GREEN AREA SHOW, które odbywały się na Torze Służewiec w Warszawie.

Uczniowie mieli możliwość poznać oprogramowanie komputerowe stosowane przy projektowaniu ogrodów, porozmawiać z wystawcami o małej architekturze ogrodowej, obejrzeć sprzęt ręczny oraz dowiedzieć się o nowościach w dziedzinie szkółkarstwa i obrotu materiałem roślinnym na terenie Europy.

Największe zainteresowanie wzbudził w uczniach park maszynowy gdzie mogli zobaczyć profesjonalny sprzęt stosowany w ich profesji. Dzięki licznym demonstracjom wystawców uczniowie i uczennice zobaczyli w jaki sposób pracują poszczególne maszyny i jakie są możliwości ich wykorzystania zarówno w zakładaniu obiektów architektury krajobrazu jak również w późniejszej ich pielęgnacji. Sporym zainteresowaniem cieszyły się roboty koszące oraz ciężki sprzęt wykorzystywany do przygotowania podłoża.

Na zakończenie wyjazdu atrakcją stał się pokaz arborystów, którzy wykorzystując metody alpinistyczne demonstrowali w jaki sposób przeprowadza się różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne w koronach drzew.


Comments


bottom of page