top of page

Nowy pracodawca w bazie szkoły

Dziś Pani dyrektor Ewa Leszczyńska, w imieniu Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie, podpisała porozumienie o współpracy z firmą AGRARNA AR. Tym samym podmiot został włączony do szkolnej bazy pracodawców, z którymi współpracujemy w zakresie zapewniania wysokiej jakości kształcenia zawodowego.


Agrarna AR to przedsiębiorstwo rolne specjalizujące się w produkcji warzyw, prowadzonej na około 1000 ha użytków rolnych. Ogromny areał, wyspecjalizowana kadra, wykorzystywanie innowacji rolniczych, certyfikacje GlobalGap, partnerstwo biznesowe z siecią McDonald – to największe atuty firmy, która bardzo dynamicznie zdobywa wiodącą pozycję na Polskim i międzynarodowym rynku. Gospodarstwo na wielką skalę wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologiczne w zakresie rolnictwa cyfrowego. Usługi satelitarne, teledetekcja czy wykorzystanie dronów znajdują tam szerokie zastosowanie. Podpisane porozumienie umożliwi uczniom kształcącym się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki dostęp do tych technologii i zdobywanie cennego doświadczenia zawodowego w rzeczywistych warunkach pracy.


W dzisiejszym spotkaniu z uczniami klas 5BT, 4BT i 3BT uczestniczyli przedstawiciele firmy w osobach:

- Jacek Popiołek-Dyrektor ds. projektów i zakupów

- Łukasz Bartołd- Dyrektor ds. agrotechniki

- Małgorzata Marciszewska- Specjalista ds. kadr

- Martyna Pilińska- Specjalista ds. rekrutacji


Pani Martyna Pilińska przedstawiła historię firmy oraz najważniejsze aspekty jej działalności, a pan Jacek Popiołek omówił wykorzystywane w gospodarstwie innowacje rolnicze. Mamy nadzieję, że będzie to początek dobrej, ciekawej współpracy, która uatrakcyjni ofertę edukacyjną szkoły, a uczniom otworzy drzwi do kariery w branży rolnictwa 4.0.Comentários


bottom of page