top of page

O Fredrze w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej

25 maja uczniowie klas 3 LTP i 3 HTR odwiedzili Pułtuską Bibliotekę Publiczną im. Joachima Lelewela. Odpowiedzieliśmy na zaproszenie tej placówki do udziału w zajęciach na temat „Co nas bawi, co nas rozwesela. Komizm w twórczości Aleksandra Fredry. Zostały one zorganizowane w ramach ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek oraz obchodów Roku Aleksandra Fredry – przypomnijmy, że w roku 2023 przypada 230.rocznica urodzin tego wybitnego komediopisarza.

W przyjaznej przestrzeni pułtuskiej biblioteki mieliśmy więc okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawych, świetnie przygotowanych pod względem merytorycznym zajęciach, które poprowadził pan Szymon Wotawa. Wspólnie zastanawialiśmy się nad różnicą między humorem a komizmem, od czego to zależy, że jedni śmieją się z dowcipów, a inni nie – aby wreszcie dotrzeć do głównego tematu spotkania: w jaki sposób efekty komiczne osiągał w swoich dziełach Aleksander Fredro. Jesteśmy pod dużym wrażeniem wiedzy prowadzącego, wyraźnie słyszalnej w jego głosie pasji oraz umiejętności opowiadania. To wszystko sprawiło, że Aleksander Fredro stanął przed nami jak żywy razem ze swoimi komediami, które wcale, jak się okazało, nie są stare i zakurzone (a tak często uczniowie myślą).

Uczniowie udali się na zajęcia pod opieką nauczycielek: Moniki Pliseckiej, Justyny Cieślak i Katarzyny Łebkowskiej. Działanie to wpisuje się w projekt Ratownicy Czytelnictwa, w którym jako szkoła bierzemy udział.


Monika PliseckaCommentaires


bottom of page