top of page

O profilaktyce raz jeszcze …

Czasem na wesoło, czasem bardzo dosadnie, a chwilami bardzo wzruszająco. Tak przed narkotykami, alkoholem, nikotyną i innymi substancjami oddziałującymi na ludzką psychikę przestrzegał zaproszony w dniu 2 grudnia do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Arka Noego”. Nie była to zwykła pogadanka. Celem tego pełnego ekspresji spotkania było zachęcanie uczniów do mówienia „NIE” tym wszystkim, którzy promują substancje uzależniające, a także zastanowienie się nad samym sobą i swoją przyszłością w kontekście uzależnień.

Młodych ludzi nie należy moralizować, pouczać i zalewać słowotokiem. Do młodych ludzi należy mówić konkretnie, podając przykłady z życia- taka właśnie była forma przekazu prowadzącego spotkanie z uczniami- Instruktora Terapii Uzależnień Pana Artura Amendy.

Prowadzący pokazał jak „bawi się” przeciętny nastolatek na dyskotece, wielokrotnie podkreślał jaki jest stosunek producentów alkoholu, nikotyny i narkotyków do ludzi i ich życia. Uświadamiał, że te wartości nie mają dla nich większego znaczenia. Była to fajna lekcja mądrości, odpowiedzialności i troski o zdrowie i bezpieczeństwo. Koordynatorami spotkania były Panie pedagog i psycholog szkolny.

Hanna Karłowicz, Joanna Przetacka


10750181_523137637788878_2765567043847627450_o

Comments


bottom of page