top of page

Podsumowanie ERASMUS+ - praktyki zawodowe w Unii Europejskiej

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. J. Dziubińskiej w Golądkowie kształcący się w zawodach technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik weterynarii w dniu 24 czerwca 2021r. przedstawili całej społeczności szkolnej relację z odbytych praktyk zawodowych w Grecji w ramach Programu Erasmus+ pt: „ Praktyki zawodowe w Unii Europejskiej”.


Uczniowie kształcący się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki poznali sposoby melioracji i przystosowania terenu pod uprawy z wykorzystaniem odpowiednich maszyn, uczyli się o metodach zbiorów owoców hodowlanych w regionie oraz od podszewki zobaczyli, jak wygląda proces pozyskiwania produktów z oliwek. Dowiedzieli się, jakie możliwości daje produkcja oliwek i ich przetworów, jak wytwarza się oliwę z oliwek oraz jak wyglądają zbiory i proces obróbki. Poznali również zasady prowadzenia samodzielnego gospodarstwa.


Technik żywienia i usług gastronomicznych zajęcia praktyczne odbywał w kuchni oraz hotelowej restauracji. Uczniowie przygotowywali posiłki, poznawali obsługę maszyn wykorzystywanych w kuchni oraz uczyli się radzić sobie z przyjmowaniem zamówień i obsługą klienta. Młodzież w trakcie praktyk odbyła dwa kursy: kelnera i baristy.


Uczniowie kształcący się w zawodzie technik weterynarii swoje zajęcia praktyczne odbywali w ośrodku hodowli dobermanów. Dowiedzieli się, jak pracować z różnymi psami – np. psem spokojnym czy agresywnym. Uczyli się również o postawie psa – co można z niej wywnioskować. Praktyki odbywali również w gabinecie weterynaryjnym, gdzie mogli obserwować i asystować przy zbiegu kastracji i sterylizacji.


Czas wolny od zajęć wypełniony był grami nad basenem oraz wycieczkami kulturowymi. Miejsca, które udało się zwiedzić to: stare miasteczko San Panteleimonos i Wąwóz Enipeas, Góra Ossa, Saloniki, zamek w San Panteleimon.


Doświadczenie zdobyte przez uczniów podczas praktyk na pewno pomoże im w przyszłości przy wykonywaniu zawodu, a otrzymane certyfikaty ułatwią wkroczenie na rynek pracy – nie tylko polski, ale również europejski.

Erasmus Grecja 2021 (3).pptx
.pdf
Pobierz PDF • 8.59MB


Comentários


bottom of page