top of page

Projekt edukacyjny „”Jesteśmy ambasadorami bezpieczeństwa w ruchu drogowym”

W ostatnich dwóch tygodniach tuż przed feriami realizowaliśmy pierwszą część projektu edukacyjnego „Jesteśmy ambasadorami bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Uczniowie klasy I TMRiA – Mateusz Kamiński i Karol Kurpiewski poprowadzili wyjazdowe zajęcia warsztatowe o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Towarzyszyli im również Dawid Kacperski, Kacper Sumiła i Paweł Tekliński. Zajęcia odbyły się dla poszczególnych grup uczniów w trzech różnych placówkach oświatowych. Propagowanie idei bezpieczeństwa na drodze rozpoczęliśmy od gimnazjalistów Publicznego Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy, a spotkaniami zostały objęte dwie klasy I.

Odwiedziliśmy również Publiczną Szkołę Podstawową im. Witolda Machnowskiego w Nowym Niestępowie. Klasa IV i V pracowała z dużym zaangażowaniem, włączając się w proponowane przez prowadzących zadania. Chcą dotrzeć do najmłodszych uczestników ruchu drogowego byliśmy również z wizytą w grupie 5 i 6 latków Samorządowego Przedszkola w Pokrzywnicy. Przedszkolaki temat bezpiecznego poruszania się po drodze poznawały razem z Krasnalem Tadziem. Na zakończenie spotkań uczestnicy otrzymali materiały odblaskowego i specjalnie przygotowane przez naszych uczniów ulotki o tematyce bezpieczeństwie na drodze.

Dla uczniów ZSCKR w Golądkowie przedsięwzięcie to okazało się nie lada wyzwaniem, mierzeniem się z nowym doświadczeniem – zyskali więc możliwość udziału w ciekawym projekcie propagując idei bezpiecznego poruszania się po drodze.

Dyrektorom poszczególnych placówek, wychowawcom i wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za umożliwienie realizacji działań projektowych. Cieszy wizja współpracy i wspólnego podejmowania niecodziennych oddziaływań.

Opiekunowie projektu: Magda Prus-Zych Marek Grochowski


imagekk011

Comentários


bottom of page