top of page

Rajd profilaktyczny

Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku zaprosiło nas do wzięcia udziału w organizowanym od kilku lat Rajdzie Profilaktycznym, w tym roku pod hasłem „Nie uciekaj od siebie ludzi”.

6 października 2016r. trzyosobowa grupa uczniów (Aleksandra Łysik z kl. II TW, Emilia Rej z kl. II TW i Adam Wilga kl. II TMR) z opiekunem panią Magdą Prus-Zych wzięła udział w proponowanych w rajdzie zadaniach. Zadaniem każdego patrolu było odwiedzenie instytucji publicznych o charakterze pomocowym. Do tych instytucji, znajdujących się na terenie Pułtuska, należały Gmina Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Komenda Powiatowa Policji, Biblioteka Publiczna, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna i Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna. W każdym z tych miejsc należało wziąć udział w spotkaniu z prelegentem i ze zdobytą wiedzą przybyć do Gimnazjum, by uczestniczyć w kolejnych etapach rajdu. Między innymi w konkursie wiedzowym i plastycznym na plakat dotyczący korzyści i zagrożeń związanych z urządzeniami multimedialnymi.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasza delegacja wywalczyła II miejsce. W ramach nagrody przedstawiciele naszej szkoły otrzymali podziękowania i piękne książki o charakterze edukacyjnym.

Mocno gratulujemy uczestnikom, dziękując za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły.

Magda Prus-Zych


imagekk001

Comments


bottom of page