top of page

Rolnictwo ekologiczne i produkty wysokiej jakości przyszłością polskiej wsi – PROW „”201

W dniu 03.10.2015 r. odbyło się wydarzenie pt. „Rolnictwo ekologiczne i produkty wysokiej jakości przyszłością polskiej wsi – PROW 2014-2020” w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu, zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Spotkanie miało na celu promocję polskiej żywności przez szkoły, których organem prowadzącym jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nasza szkoła promowała produkty wpisane na listę produktów tradycyjnych Mazowsza oraz produkty lokalne m. in. wyroby golądkowskie t.j. chleb na zakwasie, miodek z mniszka lekarskiego – nagrodzone laurem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz smalec po golądkowsku, ciastka z otrębami, ze skwarkami, fafernuchy, obwarzanki, masełko z kwaśnej śmietany, kaczka z jabłkami, pierogi z kaszą gryczaną i twarogiem, placek z kaszy jaglanej, baba ziemniaczana, marmolada z antonówek. Również promowane były ekologiczne wyroby wędliniarskie przetwórcy – Bioszynkownia Adam Kowalczyk w Golądkowie. Urządzone stanowisko wystawiennicze ZSCKR Golądkowo cieszyło się powodzeniem, co było widać po zainteresowaniu naszymi produktami, ich degustacją przez odwiedzających stanowisko. W przygotowaniu potraw brała udział młodzież naszej szkoły pod kierunkiem pań: Doroty Szymczuk, Edyty Żychowskiej, Izabeli Pniewskiej. Za urządzenie stanowiska i jego wystroju wraz z uczniami odpowiadały panie: Irena Fabisiak, Iwona Śliwińska i pan Wiktor Kałużny.

Irena Fabisiak Iwona Śliwińska


12144683_625965980839376_4168724262372396656_n

Comments


bottom of page