top of page

Spotkanie Wicepremiera, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka z rolnikami

Panele fotowoltaiczne to rozwiązanie dla osób, które nie tylko chcą zmienić podejście i przejść na zieloną energię. Produkowanie energii z instalacji fotowoltaicznych przynosi również szereg korzyści zarówno pod kątem finansowym, wizerunkowym, jak i ochrony środowiska.

W 2023 roku będzie można uzyskać dopłaty do fotowoltaiki, z programu, w którym wcześniej nie było to możliwe. Nabór właśnie się rozpoczął. Modernizacja gospodarstw rolnych to jedna z popularniejszych w Polsce operacji z PROW. Rolnicy będą mogli otrzymać wsparcie na instalację paneli fotowoltaicznych na dachach, jeśli te nie są wykonane z azbestu. Urządzenia objęte pomocą muszą być usytuowane na gruntach rolnych zabudowanych. Takie i inne ważne informacje można było pozyskać w czasie spotkania zorganizowanego w naszej szkole w dniu 02 lutego.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka, zgromadziło wielu zainteresowanych.

Informacji udzielali i na liczne pytania odpowiadali oprócz wicepremiera Henryka Kowalczyka obecni na spotkaniu: Joanna Gierulska, zastępca prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz naczelnik Sławomir Wawrzyński z ARiMR.


Comentários


bottom of page