top of page

Spotkanie z aktorem

W dniu 22 marca br. w sali konferencyjnej budynku szkoły odbyło się spotkanie z panem Grzegorzem Milczarczykiem – znanym aktorem, reżyserem. Miało ono na celu zachęcić naszych uczniów do udziału w ważnym w spektaklu pt. „O wolną i niepodległą Polskę”, obejmującym wydarzenia związane z pokazowym procesem w kinie „Narew” pułtuskiej młodzieży działającej w podziemiu antykomunistycznym. Aktorowi towarzyszyła pani Monika Żebrowska – historyk, pracownik Muzeum Regionalnego w Pułtusku, która wprowadziła młodzież w klimat czasu i tematykę przedstawienia.

Przedsięwzięcie, będzie realizował aktor, który również napisał scenariusz wydarzeń i wyreżyserował widowisko. Zamysłem reżysera jest chęć zaangażowania rolę młodych bohaterów uczniów ze szkół ponadpodstawowych z powiatu pułtuskiego, stąd wizyta w naszej szkole.

Dla nas spotkanie było tym bardziej cenne, że pan Grzegorz Milczarczyk okazał się być absolwentem naszej szkoły i z sentymentem wspominał lata spędzone w Golądkowie.


Comments


bottom of page