top of page

Sukces w finale wojewódzkim OMPR

Bartłomiej Sielski - uczeń klasy IV technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, jako jeden z 5 najlepszych uczestników eliminacji wojewódzkich, awansował do finału krajowego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.

W piątek, 10 marca br., w siedzibie Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie odbył się finał wojewódzki XL Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Naszą szkołę zaprezentowali uczniowie klasy 4 BT, którzy uzyskali najwyższy wynik w eliminacjach szkolnych: Mateusz Bystrek, Kacper Ciecierski, Bartłomiej Sielski, Adrian Waleśkiewicz i Dawid Zieliński. Chłopcy zmierzyli się z testem sprawdzającym wiedzę z zakresu rozwoju polskiego rolnictwa pod względem biologicznym, technicznym, organizacyjnym, ekonomicznym i społecznym, ekologicznym oraz w zakresie ochrony klimatu.

W rywalizacji uczestniczyli nie tylko uczniowie szkół średnich ale również producenci rolni i studenci kierunków rolniczych i przyrodniczych. Tym bardziej cieszy fakt, że Bartkowi Sielskiemu udało się przejść do drugiego etapu, gdzie odpowiadając na pytania komisji, wywalczył 5 miejsce i zapewnił sobie awans do finału krajowego olimpiady.

Wielki finał odbędzie się 17 marca br., podczas XXVIII Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej

„AGROTECH” w Kielcach. Mocno trzymamy kciuki za naszego reprezentanta!!!

W dniu finału Bartkowi będą kibicować koledzy z klasy IVBT i II BT.

Comments


bottom of page